Rüyada Köşk Görmek Ne anlama gelir

1

Rüyada köşk, mala ve makama yorumlanır. Rüyasında bir köşke girdiğini görmek büyük bir makama geçeceğine veya eline bir mal ulaşacağına delalet eder. 

Köşk rahatlık, refah ve saadettir. Rüyada kendisini bir köşk içinde görmek, düşmanına karşı başarı sağlayacağına onu alt edeceğine işaret eder.

Rahat hayat, zevk, sefa, huzurdur.

Tahtadan yapılmış ve boyanmış süslü bir köşk, kadınla yorumlanır. Bir köşkte karşılaşılan güzel bir kadın yalancı arkadaşa işarettir. Büyük ve muhteşem bir köşkün bahçesinde çiçek topladığını ve demet yaptığını gören büyük bir nimete erişir. 


Köskün mermer merdivenlerinden çiktigini görmek, bir devlet memuru ise rütbesinin artacağına; isçi ise yevmiyesinin fazlalaşacağına; tüccar ve esnaf ise karının ziyadeleşeceğine; bekarsa evleneceğine; hasta ise iyileşeceğine; gurbette ise silaya döneceğine işarettir. 


Dindar bir kisinin rüyasinda kösk görmesi, ibadetinin kabul edildiğine işaret eder. Bazı yorumculara göre, kösk görmek rütbe, memuriyet, nimet, mal, baskanlik, murada ermek ve sevince delalet eder. 


Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen köske adaletin çıkmasina yahut mülkün tazelenmesine, mal, rütbe ve makarna isarettir. Eger kösk kerpiçten yapilmis ise dünyaliga, kiremitten yapilmis ise ona gelecek haram mala isarettir. Bazen iki yüzlü bir kadina da isarettir, denilmistir. 


Rüyada görülen kösk. yalana, kibre ve helak olmaya isarettir. Bazen de kösk görmek, hidayet ve Islama isarettir. Rüyada kösk, fasik ve kötü bir kimse için zindana, dariiga mal ve söhretinin noksanligina isarettir. Namuslu kimse için de kadrinin yüceligine ve borcunu ödemesine isarettir. Uzaktan görülen kösk mülkdür. Kösk, mütedeyyin, takva sahibi izzetli ve namuslu bir kimseye isarettir. Bir kimse bir köske girdigini görse, büyük bir devlet ve saltanata erisir. Dini güzel ve bulundugu halden daha hayirli bir hale kavusur. Bir kimse bir kösk üzerinde ayakta durdugunu görse, eger o kösk kendisinin ise o kimse yüce bir mevkiye büyük bir dereceye, kuvvet ve kudrete erisir. Eger kösk baskasinin ise, o kimseye o kösk sahibinden hayir ve menfaat erisir. Rüyada görülen kösk mütedeyyin kimseler için sallh ameldir. 


Rüyada bir köske girdiğini gören kimse, evlenir. Sehir içinde büyük kösklere ve yüksek çardaklara ve kule burcunda yüksek kösklere çikmak, dünya rütbelerinden erisecegi mertebe ve makama isarettir. 


Bazı Tabirciler, kösk nimet, mal, memuriyet, mertebe, reislik. saltanat, murada erismek ve sevinç gibi seylere isarettir, dediler. Cennet kösklerinden bir köskte oldugunu gören kimse, reislige erisir ve düsmanina galip gelir.


Mala, nimete, memuriyete, kamam ve mevkiye, maksada kavuşmaya ve sevince; Köşk, fasık için kibir ve yalana, maddi sıkıntıya ve itibardan düşmeye, Bazen köşk hidayete ve İslam dinine, şeref ve itibara, takva sahibi, namuslu insana yahut ikiyüzlü kadına, 


Uzaktan görülen köşk mülke, Köşke girmek devlet ve saltanata, durumunun daha iyi olmasına yahut evlenmeye, Salih kimsenin köşk görmesi iyi amellere, Kent içindeki köşkler dünyalıkta erişilecek en son makamlara, Cennet köşklerinden birinde olduğunu görmek düşmana galip gelmeye, güzel eşe ve reisliğe yahut salih amellere delalet eder.

Yorum Gönder

1Yorumlar

  1. artık köşkü bırak, ev rüyası bile göremiyorum. çok pahalandı :)

    YanıtlaSil
Yorum Gönder

#buttons=(Ok, Go it!) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Ok, Go it!