Rüyada Kavga Etmek

0

 İhtilafa düşmeye, görüş ayrılıklarına ve tartışma yapmaya, Elinde kılıç, silah gibi şeyler bulunduğu halde kavga etmek dikkat çekecek bir iş yapmaya, Bir kimseyle ağız kavgası yaptığını görmek üzüntü ve kedere, Biriyle kafa kafaya döğüşmek soy ve sopla ööğünmeye yahut biriyle tartışmaya delalet eder.


Rüyada kavga etmek, uzun yaşayacağınızı ve iş hayatında başarılı olacağınızı ifade eder.


Rüyada kavga ediyorsanız ömrünüz uzun olacak ve iş hayatında da çok başarılı olacaksınız.


Kısmettir. Kişinin kendi çalışması ile iyi bir kısmet alacağını işaret eder.


Rüyada kavga, kuvvetle tabir olunur. Rüyada birisi ile silahla kavga ettigini görmek, bir kadinla evlenmek için ona güzel görünmeye çalistigina, zirhli olarak kiliçla kavga ettigini görmek, rakiplerine üstün gelmek için bazi çarelere basvurduguna; bir savas alaninda düsmani ile kiliçla savastigini görmek, o kimsenin Cenabi Hakk tarafindan büyük bir serefe nail olacagina delalet eder. Bir kimsenin rüyasinda elinde tarihi ve büyük adamlarindan birisine ait bir kiliç tasidigini görmesi, büyük bir üne sahip olacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Bir kimse rüyada halkin birbiriyle kavga ettigini görse, yiyecek sikintisi bas gösterir. Halkin, hükümet baskaniyla harbettigini görse, fiyatlarin düsmesine isarettir. Rüyada kavga etmek, kuvvete veya bir insanla düsmanliga yahut ihtilafa düsmeye ve ayrilmaya veya diger bir kimse ile kavga yapmaya isarettir. Rüyada silahla kavga etmek, bir kadini bir kimseyle evlendirmeye isarettir. Rüyada, zirh cinsinden olan silahla kavga yaptigini gören kimse, hilekar ve zengin bir kadinla evlenir. Bir kimse rüyada harpte kiliçla kavga yaptigini görse, o kimsenin Allah (C.C.) yolunda cenk ve kavga etmesinden dolayi nail olacagi serefe isarettir.


Rüyada kavga etmek bir tek şekilde yorumlanamaz. Rüyada birini tartaklamak, saçını çekmek, tekme ya da tokat atmak, sopayla dövmek o kişiye destek vermek anlamına gelir, aynı şartlar altında rüyada bir kişiden dayak yemek o kişiden destek ve yardım almak anlamına gelir. Rüyada bir toplumun ayağa kalkıp isyan etmesi ya da kavgaya tutuşması orada baş gösterecek olan ve tüm toplumu alakadar eden sıkıntılara ve zorluklara işaret eder. Rüyada biriyle kavga ettiğini görmek fikir çatışmalarına, alınan kararlarda muhalefete, görüşlerde sorunlar yaşamaya delalet eder. Rüyada kavga etmenin bir başka tabiri de birine karşı kin ve nefret beslemeye ya da nifak tohumları ekmeye işaret eder.


Rüyada İnsanların Yumruk Yumruğa Dövüştüklerini Görmek

Rüyayı gören kimse eğer gerçek hayatta bir şeyden korkuyorsa bu koktuğu şeyden emin olarak güç ve kuvvet kazanır. Bazen de tanınmayan kişilerin yumruklu kavgası o bölgede çıkacak fitnenin, kötülüklerin bir habercisidir. Rüyada yumruk atmak bazen de eğer attığınız kimseyi tanıyorsanız ondan menfaat sağlamak ve bir iyilik görmek anlamına gelmektedir. Eğer birisi size yumruk atmışsa siz o kişiye iyilik yaparsınız.


Rüyada Sevgilisi İle Kavga Etmek

Rüyasında sevgilisi ile kavga eden kimsenin sevdiği ile arası daha da güzel olur veya yakında ondan güzel bir söz işitir. Bu rüya genellikle tersi ile yorulmaktadır. Yani bu rüyayı gören eğer sevdiği kimse ile tartışmışsa en yakın zamanda barışarak muhabbetleri eskisinden de iyi olur. Bazen de bu rüya ondan çok önemli bir teklif alacağınızın habercisidir.


Rüyada Anne Baba İle Kavga Etmek

Rüyasında anne babası ile kavga edip onlara kötü sözler söyleyen kimse büyük bir günah işler. Bu rüya bazen de anne babanıza davranışlarınıza dikkat etmeniz gerektiğini zaman zaman onları üzecek ve kıracak davranışlarda bulunduğunuzu gösterir. Annesi ile rüyasında kavga eden kimse gerçek hayatta da onu üzecek bazı hareketlerde bulunur.


Rüyada Silahla Kavga Etmek

Rüyada silah ya da tüfekle kavga etmek hayırlı bir işe vesile olmaya işaret eder. Bir izdivaç için aracı olmaya ve bu izdivaca vesile olmaya delalettir. Bazen de silahla kavga etmek kişinin gerçek hayatta bazı sorunlar yaşayıp insanlarla tartışmasına, çok sevdiği bir kimse ile arasının açılmasına veya ailesinden bir kişi ile bozuşup küslük yaşamaya işarettir.


Rüyada Kavga Edenleri İzlemek

Rüyasında kavga edenleri izleyen kimse gerçek hayatta da yapılan haksızlıklara, kötülüklere gözlerini kapar ve bu haksızlıkların sona ermesi için hiçbir şey yapmaz. Eğer kavga edenleri izleyip ayırmaya çalışıyorsanız bu sizin iyi bir insan olduğunuzun ve elinizden geldiğince kötülükleri önlemeye çalışan hayırlı bir kimse olarak saygı ve sevgi kazanacağınızın bir göstergesidir.Rüyada Kılıçla Kavga Etmek

Rüyada kılıçla kavga etmek, iş hayatındaki rakiplere karşı başarı elde etmek için strateji belirleyeme ya da plan geliştirmeye delalet eder. Eğer bir savaş alanın elinizde kılıç ile dövüştüğünüzü görürseniz bu kulluk anlamında güzel bir yolda olduğunuzun ve her geçen gün ahlaki anlamda gelişip takva kazandığınızın bir göstergesidir. Kılıçla savaşmak bazen de münafıklarla mücadele etmeye, dini anlamda kendini geliştirmeye veya kahramanca hareketlere yorulur.


Rüyada Savaş Alanında Olmak

Rüyada kişinin kendini savaş alanında savaşırken ya da düşmanla omuz omuza dövüşürken görmesi hak yolunda savaşarak güzel ve hayırlı işler yapacağı anlamına gelir. Rüya sahibi Allah katında güzel ve hayırlı bir şey yaparak yüksek bir mertebeye ulaşacak demektir.


Rüyada Elinde Kılıç Tuttuğunu Görmek

Rüyada elde tutulan kılıç da silah da çok hayırlıdır kişinin hem Allah katında hem de toplumda iyi biri olduğu anlamına gelir. Bu kişi güzel niyetleri, düşünceleri ve hayırlı işleri sayesinde toplumda herkesçe tanına, sevilen ve saygı duyulan biri olacak demektir.


Rüyada Ağız Kavgası Yapmak

Rüyada biriyle ağız münakaşası ya da ağız kavgası yapmak sorun anlamına gelir. Rüya sahibi sıkıntılı günler yaşayacak demektir. Bu rüya genellikle üzüntü ve kederdir. Eğer rüyada ağız kavgası yaptığınızı görmüşseniz ve kavga ettiğiniz kişiyi tanıyorsanız o kişiyle aranızda kısa süreli bir husumet olur veya bu rüya, o kimsenin sizden uzaklaşmasına, sizi kızdıracak ve üzecek hareketlerde bulunmasına işarettir.Rüyada Kavgayı Ayırdığınızı Görmek

Rüyanızda herhangi bir kavgayı ayırdığınızı görmeniz, gerçek hayatta insanların arasını düzelten ve herkes tarafından sevilen bir kimsenin göstergesidir. Bazen de bu rüya sizin insanlar arasında dengeyi sağlayan ve onlara iyilik yapan bir kimse olduğunuzun ve çoğu kişinin takdirini kazandığınızın habercisidir. Rüyada silahlı bir kavgayı ayıran çok büyük bir üzüntüden kurtulur veya üzüntü yaşayan bir kişinin bu sıkıntılarını davranışları ile engeller.


Rüyada Kafa Kafaya Dövüşmek

Rüyasında birisi ile kafa kafaya dövüşen kimse ihtilafa düşeceği bir durum yaşar. Bazen de bu rüya gerçek hayatta yaşayacağınız tartışmaların bir habercisidir. Bu rüyayı gören kimse kendisine oldukça yakın birisi tarafından ihanete uğrar ve bu yüzden çok üzüleceği bir dönem yaşar. Emanete hıyanet etme, dostlarla muhabbetin kesilmesi, akrabalık bağlarının bozulması anlamlarına da gelebilmektedir.


Rüyada Birisine Yumruk Atma

Rüyasında birisine yumruk atan veya bir kişinin yumruk attığını gören kimse toplum içinde nifak ve fitne çıkaracak bir şeyler yapar veya bu rüya gören kişinin yaşadığı toplumun bozulmasına, insanların günahtan kaçınmamasına, doğru yoldan ayrılıp yanlış hareketlerde bulunmalarına işarettir.


Rüyada Kavganın Büyüdüğünü Görmek

Rüyasında çıkan bir kavganın gittikçe büyüdüğünü gören kimsenin yaşadığı toplumda yavaş yavaş bozulmaya başlar ve dine aykırı hareketler artar. Bu rüya bazen de dost gördüğünüz birisi ile aranızın bozulacağına yakında o kimse ile sıkıntı yaşayacağınıza işarettir. Eğer rüyada kavga edenler tanınıyorsa insanlar o kimselerin elinden çıkacak başıbozukluk sebebi ile zarar görür veya o insanların fitnesi sonucu birbirlerine girerler.


Rüyada Halkın Kavga Ettiğini Görmek

Rüyada halkın birbiri ile kavga etmesi o dönem kıtlığın baş göstermesine ve pahalılığın olmasına işarettir. Bu rüya birkaç sene için o yöre halkının çeşitli sıkıntılar yaşayacağına ve bu sıkıntıların da genellikle kendi yaptıkları hatalar sonucunda olacağına delalettir. Eğer rüyada halk kavga ederken birden barışsalar gerçekte de sorunların kısa sürede biteceğinin ve yanlış yollara sapan kişilerin pişman olarak doğru yolu bulacaklarının habercisidir.Rüyada Savaşta Düşmanla Dövüşmek

Rüyasında bir savaş alanında düşmanla cenk ettiğini ve kavga yaptığını gören kimsenin değeri Allah (CC)’ın katında yüksek ve şanı büyük bir kimse olur. Bu rüya gerçek hayatta da kötülüklerle mücadele eden, daima iyilik için çalışan, herkesin saygı duyduğu bir kimsenin göstergesidir. Düşmanla savaşan kimse dini anlamda yücelir ve dünyada şan, şöhret sahibi olup daima insanlar tarafından güzel sözlerle anılır.


Rüyada Dövüştüğünü Görmek

Birçok âlime göre rüyada dövüşmek gerçek hayatta yaşayacağınız galibiyetin bir göstergesidir. Bu nedenle rüyada dövüşen kimse dünyada istediği ve arzu ettiği şeylere kavuşur veya sıkıntılarından kurtularak feraha erer. Gerçek hayatta çekindiğiniz ve korktuğunuz bir kimse varsa, bu rüyayı görmüşseniz korktuğunuz her şeyden emin olursunuz. Bazen de bu rüya güç ve kudret sahibi olmaya ve dünyada insanların saygı duyacağı bir karaktere sahip olmaya yorulmaktadır.


Rüyada Bir Başkasına Küfretmek

Rüyasında küfreden kimse gerçek hayatta sıkıntı çeker ve bu sıkıntılar genellikle onun kendi hatalarından kaynaklanır. Bu rüya kişinin kendisine çeki düzen vermesi gerektiğini hatırlatan uyarıcı bir rüyadır. Davranışlarınızla ve sözlerinizle insanların tepkisini topladığınızın ve toplum içinde saygınlığınızı yitirdiğinizin bir göstergesidir.


Rüyada Dünya İçin Kavga Etmek

Rüyasında dünya menfaatleri için kavga eden gerçek hayatta da yüzünü daima dünyevi olana döner. Bu rüya, ahret için yaşamayı bırakmaya, sadece dünyevi olanla ilgilenmeye, kendini düşünüp zevk ve sefa içerisinde gününü gün etmeye işarettir. Rüyada ahiret için kavga eden ise her anlamda yücelir ve değer kazanır. Bu rüyayı gören kimse çevresinden saygı ve sevgi gördüğü gibi hem dünyada hem de ahirette güzel bir mevki ile ödüllendirilir ve daima iyi bir insan olarak anılır.


Rüyada Bir Topluluğun Hücum Ettiğini Görmek

Rüyasında bir topluluğun başka bir topluluğa hücum ettiğini görmek eğer hücum edilen kişiler kötü ise rüya sahibinin içinde bulunduğu toplumun her anlamda yücelmesine, birkaç sene boyunca oldukça büyük mükâfatlar almalarına ve bu yüzden de şan şöhret sahibi kişilerin toplum içinde artmasına işarettir. Eğer hücum edilen topluluk iyi kimselerse bu sefer de rüya tam tersi ile yorumlanır.Rüyada Bir Kadınla Kavga Etmek

Rüyasında bir kadın veya bir çocuk ile kavga eden kimse gerçek hayatta zayıf insanların haklarını gasp eder veya onların üzüleceği davranışlarda bulunur. Bu rüya genellikle bir kimsenin hakkına gireceğinizin ve bu sebeple büyük bir günah işleyeceğinizin göstergesidir. Bir kadınla ağız dalaşı yapan ise o kadını tanıyorsa ona kötülükte bulunur veya o kadın eliyle kendisine bir zarar ulaşır.
Yorum Gönder

0Yorumlar

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Ok, Go it!) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Ok, Go it!